COTYGODNIOWE CACKA KOSIERBA JACKA - CZĘŚĆ 7, CZYLI...

… “HALÓWKA” Z PRZYMRUŻENIEM OKA ;)

Sezon 2021/2022 nieuchronnie zbliża się do zakończenia. Na finiszu obu lig robi się coraz ciekawiej. W IBRA Lidze Open drugą porażkę zanotowali obrońcy tytułu mistrzowskiego. Tym razem Solidarność PZL nie dała rady Perle Progres Mełgiew ulegając 2:4! Ta porażka mocno skomplikowała sytuację „Solidarnych” w tabeli, choć jeszcze do końca nie przekreśliła szansę na zajęcie pierwszego miejsca. Z tym, że teraz w dużej mierze zależy to od wyników spotkań pomiędzy innymi, zainteresowanymi zespołami. W Olimp Lidze Oldbojów walkę o tytuł mistrzowski rozstrzygną pojedynki z udziałem trzech drużyn: Dywanów, Perły Progres i Kaladi Sport. Jeśli gracze „Dywaników” w najbliższej kolejce przynajmniej zremisują z mełgwianami to będą się już mogli cieszyć z końcowego tryumfu!

OLIMP LIGA OLDBOJÓW, CZYLI... SOWA „UTRZYMAŁ” PERŁĘ W GRZE!

W grupie mistrzowskiej prowadzące Dywany „wypunktowały” Pegimek wygrywając 4:1. Choć gdyby „ludzie Brzozowskiego” w pierwszej połowie lepiej egzekwowali przedłużone rzuty karne (sztuk dwie) to kto wie jak by się to dalej potoczyło... Nie ma tu większego znaczenia fakt, że sędziowie prowadzący te zawody odmierzyli „nowe” miejsce do ich wykonywania. „Pudło jest pudło”, a nie trafienie w takiej sytuacji nawet w światło bramki chluby

nie przynosi... Drugi mecz tej grupy przyniósł nie lada emocje. Perła Progres, aby prolongować swoje nadzieje na powalczenie jeszcze o tytuł mistrzowski musiała pokonać Kaladi Sport. Sztuki tej dokonała i po „złotym” golu Łukasza Gołębia zwyciężyła skromnie 1:0. W 10 minucie, już przy jednobramkowym prowadzeniu mełgwian, interwencją meczu popisał się Kamil Sowa, który obronił strzał Krzysztofa Olendra z przedłużonego rzutu karnego. Dzięki temu golkiper „utrzymał” swój zespół w grze o złote medale. Teraz jeszcze „tylko” Perła musi „ograć” Dywany różnicą – bagatela – sześciu goli, a w ostatniej kolejce zwyciężyć Pegimek i na zakończeniu rozgrywek złote medale mogą się pojawić na szyjach mełgwian :) W grupie o miejsca 5-8 ciekawie było w obu spotkaniach, które kończyły się jednobramkowymi wygranymi. Najpierw Neptun pokonał JP Team 5:4, a potem swoje trzecie ligowe zwycięstwo odniosła Sawa wygrywając z KS Niedrzwica 3:2.

IBRA LIGA OPEN, CZYLI... NIEMOC OBROŃCÓW TYTUŁU!

Szóste zwycięstwo w sezonie zanotowały Dywany. Największy „wkład” w efektowną wygraną 6:1 nad Pokoleniem J.P.II miał Michał Kozak, który na swoim koncie zapisał hat-tricka. Klastmed w meczu z Neo.Net-em dwa razy wychodził na prowadzenie, ale ostatecznie musiał zejść z placu gry jako pokonany. Szalę wygranej na 3:2 dla „internetowych” celnym uderzeniem z przedłużonego rzutu karnego przechylił Piotr Chruściel. Po raz drugi w tych rozgrywkach ze zwycięstwa cieszyli się gracze POM-u. Choć w potyczce z Creatio Team przegrywali już 0:2 to od 16 minuty aż cztery razy trafili do siatki rywali i ostatecznie wygrali 4:2. Meczem kolejki była konfrontacja Solidarności z Perłą Progres! Do przerwy po golu Adriana Dudy jednobramkowe prowadzenie objęli mełgwianie. Przed zejściem na przerwę z przedłużonego mógł wyrównać Mateusz Kowalewski, ale trafił w... słupek. Po zmianie stron Perła sukcesywnie (16', 18', 20') trafiała do siatki Piotra Chlebusia, a rywale z jeszcze większą częstotliwością niemiłosiernie obijali słupki oraz poprzeczkę bramki bardzo dobrze spisującego się tego dnia Dawida Wawera. W 20 minucie zrobiło się 4:2 dla Perły, kiedy to piłkę niefortunnie do własnej siatki skierował Marcin Bijas. Potem jeszcze „pudło” z przedłużonego zaliczył Marcin Szyjduk i emocje się skończyły... Patrząc na terminarz i mecze jakie w trzech ostatnich kolejkach pozostały do rozegrania, teoretycznie może się nawet zdarzyć tak, że przy odpowiednim ułożeniu się wyników pięć czołowych zespołów tabeli może zakończyć rozgrywki z identyczną liczbą punktów! Wtedy o kolejności w tabeli decydowałaby „mała tabelka” uwzględniająca tylko wyniki meczów pomiędzy tymi zespołami.

Dodam jeszcze, że w zaległym meczu z 6 kolejki drużyna Sawa Okna Drzwi Kos-Wit zremisowała z Klastmedem 2:2. Punkt "koswitowcom" w ostatniej minucie gry celnym uderzeniem z przedłużonego rzutu karnego "uratował" Michał Gołąb