WYNIKI LIGI PABLO W ŚWIDNIKU (WTOREK 18 KWIETNIA 2023 R.): SŁUŻBA LITURGICZNA „POSTRASZYŁA” AWIATORÓW!

Trwa rywalizacja sportowo-rekreacyjna w ramach Piłkarskiej Amatorskiej Branżowej Ligi Orlikowej w Świdniku. W rozgrywkach zorganizowanych i prowadzonych przez stowarzyszenie Manufaktura Futbolu bierze udział 16 drużyn podzielonych na grupy „open” i „35+”. Ligę PABLO swoim honorowym patronatem objął Burmistrz Świdnika Waldemar Jakson, a jest ona finansowana z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miejskiej Świdnik. Oficjalnym partnerem rozgrywek jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Świdniku. Patronat medialny sprawują: Dziennik Wschodni, Nowy Tydzień, Głos Świdnika, Świdnik Wysokich Lotów i Lokalny Przegląd Piłkarski.

WYNIKI 3 KOLEJKI - GRUPA „OPEN”

WTOREK 18 KWIETNIA 2023 R.

HANDLOWCY CREATIO TEAM – ZŁOMIARZE KS MARMOTA 9:3 (3:2)

Bramki: Bartłomiej Barwiak 6, Krzysztof Wójcik 2, Michał Romanowski - Jarosław Szewczuk, Anes Kherouf, Mohamed Al Gamal.

„Montowany” na szybko skład Złomiarzy robił co mógł, ale nie był w stanie skutecznie przeciwstawić się Handlowcom. Przeciwko Creatio Marmota sięgnęła po „posiłki” w postaci obcokrajowców, którzy strzelili po jednym golu. Jednak to było zbyt mało, aby powalczyć o coś więcej niż uniknięcie dwucyfrówki. „Sześciopakiem” goli wśród zwycięzców popisał się Bartłomiej Barwiak.

Handlowcy: Marcin Głażewski, Tomasz Kulisz (kapitan), Krzysztof Wójcik (żółta kartka), Michał Romanowski, Bartłomiej Barwiak, Jarosław Kowalik, Dawid Kurkiewicz, Roman Dublyanik, Paweł Rubaj (żółta kartka), Tomasz Sapuła. Kierownik drużyny: Tomasz Kulisz.

Złomiarze: Marcel Kapuśniak (żółta kartka), Michał Drozd (kapitan), Krzysztof Kawka, Jarosław Szewczuk, Anes Kherouf, Mohamed Al Gamal. Kierownik drużyny: Michał Drozd.

PIEKARZE ADAMPOL TEAM – KASJERZY FC KASACJA 15:1 (5:0)

Bramki: Paweł Szyjduk 9, Marcin Szyjduk 2, Mateusz Warda, Krystian Joć, Jakub Solarski, samobójcza – Ignacy Guz.

Kompletna dominacja Piekarzy od pierwszej do ostatniej minuty! Futboliści spod znaku „Bułki i Kromki” wbili Kasjerom aż 15 goli! Tu swój dorobek strzelecki aż o dziewięć trafień powiększył Paweł Szyjduk. Dla pokonanych należą się brawa za walkę do końca o zdobycie honorowej bramki. Tej sztuki w drugiej połowie spotkania dokonał Ignacy Guz. Po tej wygranej Adampol Team dzięki lepszemu bilansowi bramek „przeskoczył” w stawce Handlowców i został nowym liderem tabeli.

Piekarze: Patryk Skrajnowski, Paweł Szyjduk, Jacek Kochalski, Igor Szewczyk, Marcin Szyjduk, Krystian Joć (kapitan), Mateusz Warda, Jakub Solarski. Kierownik drużyny: Krystian Joć.

Kasjerzy: Szymon Łukasiewicz, Olaf Szponar, Mikołaj Stasiak (kapitan), Krzysztof Sidor, Filip Ożga, Oskar Szabała, Rafał Szczuchniak, Ignacy Guz. Kierownik drużyny: Sławomir Stasiak.

WYNIKI 3 KOLEJKI - GRUPA „35+”

URZĘDNICY JP TEAM – PREZESI FC 5:3 (4:2)

Bramki: Sławomir Całka 2, Sławomir Łukowski, Michał Chyliński, Norbert Ładniak – Tomasz Kulisz, Jacek Kosierb, Krzysztof Wójcik.

Urzędnicy na samym początku meczu kompletnie zaskoczyli „krawaciarzy” i szybko objęli prowadzenie. Strzałem w krótki róg Wojciecha Lesickiego pokonał Sławomir Łukowski. Potem zrobiło się 3:1 i z minuty na minutę było coraz bardziej jasne, że w tym meczu Prezesi będą mieli „pod górkę”. Tak też się stało. Co prawda w drugiej połowie oba zespoły pomimo licznych sytuacji podbramkowych dobyły tylko po jednym golu, ale nie zmieniło to faktu, że Jerzy Puczkowski i spółka odnieśli w pełni zasłużoną wygraną.

Urzędnicy: Jerzy Puczkowski, Sławomir Całka (kapitan), Artur Harasim, Sławomir Łukowski, Piotr Niedziela, Norbert Ładniak, Michał Chyliński. Kierownik drużyny: Jerzy Puczkowski.

Prezesi: Wojciech Lesicki, Jacek Kosierb (kapitan), Tomasz Kulisz, Krzysztof Wójcik, Hubert Wnuk, Piotr Kwiatosz, Konrad Jóźwik, Paweł Jakubas, Artur Łuka, Piotr Dzięgiel. Kierownik drużyny: Jacek Kosierb.

SŁUŻBA LITURGICZNA – AWIATORZY PZL ŚWIDNIK LEONARDO 5:6 (3:4)

Bramki: Kamil Witkowski 4, Radosław Żuk – Kamil Cieśla 2, Sławomir Marczyk 2, Jacek Kochalski, Marcin Bijas.

Służba Liturgiczna „postawiła się” liderowi! Mecz miał wyrównany charakter i wynik długo oscylował wokół remisu. Końcowe minuty rywalizacji przyniosły spore emocje. Przy stanie 4:4 Ludwika Kawalca z bliska pokonał Jacek Kochalski. Potem sfaulowany w polu karnym został Jarosław Kowalik, a celnym strzałem z rzutu karnego do remisu 5:5 doprowadził Kamil Witkowski. „Witek” był najskuteczniejszym zawodnikiem tego meczu i zapisał na swoim koncie cztery trafienia. Ostatnie słowo tego dnia należało jednak do Awiatorów. Szalę minimalnej wygranej na korzyść tego zespołu po zespołowej akcji przechylił Kamil Cieśla.

Służba Liturgiczna: Paweł Olejnik, Jarosław Kowalik, Jarosław Siliwon, Łukasz Romaniszyn, Kamil Witkowski, Marcin Fijałkowski, Paweł Madyjewski, Mirosław Sobiesiak, Radosław Żuk (kapitan), Łukasz Stasiewicz. Kierownik drużyny: Radosław Żuk.

Awiatorzy: Ludwik Kawalec, Mieczysław Majewski (kapitan), Jakub Solarski, Jacek Kochalski, Kamil Cieśla, Marcin Bijas, Sławomir Marczyk. Kierownik drużyny: Ludwik Kawalec.

1 Awiatorzy                      3   9   (3-0-0)   23:10

2 Urzędnicy                     3   6   (2-0-1)   11:13

3 Prezesi FC                   3   3   (1-0-2)   15:18

4 Służba Liturgiczna        3   0   (0-0-3)   11:19