TROFEA ZA SEZON 2023/2024 ROZDANE, PRZED NAMI JUBILEUSZOWY EVENT!!!

Zakończyła się jubileuszowa 25 edycja Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku. W sezonie 2023/2024 w hali sportowej I LO rywalizowało 13 drużyn. Organizatorami rozgrywek były: Starostwo Powiatowe, Stowarzyszenie Manufaktura Futbolu oraz I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku, a partnerami ligi: Progres, Olimp Trofea Sportowe, Sportico, Hydrocentrum i OAKP Lublin. Patronat Honorowy sprawowali: Starosta Świdnicki Łukasz Reszka i Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik. Poniżej prezentujemy końcowe tabele rozgrywek oraz wyniki prowadzonych klasyfikacji drużynowych, a także indywidualnych.

Fot. Tomasz Giełzak

PROGRES LIGA OPEN

TABELA KOŃCOWA

1 Solidarność PZL Świdnik         8   21   (7-0-1)   60:8

2 Pokolenie J.P.II                        8   17   (5-2-1)   40:21

3 NEO.NET                                 8   11   (3-2-3)   18:30

4 Sawa Okna Drzwi Kos-Wit       8     4   (1-1-6)   22:45

5 KS Albatros                              8     3   (0-3-5)   11:47

Klasyfikacja o Puchar „FAIR PLAY”: 1 miejsce - KS Albatros (10 punktów karnych)

Klasyfikacja „FIGHTER TEAM”: 1 miejsce - Solidarność PZL Świdnik (157 punktów)

Konkurs „PAN KIEROWNIK”: 1 miejsce – Radosław Koniec (Sawa Okna Drzwi Kos-Wit)

Najlepszy bramkarz: Dawid Wawer (Neo.Net)

Najlepszy piłkarz: Szymon Kobiałka (Solidarność PZL Świdnik)

Najlepszy strzelec: Paweł Szyjduk (Solidarność PZL Świdnik) - 18 goli

Najmłodszy zawodnik ligi: Nikodem Szponar (Sawa Okna Drzwi Kos-Wit)

OLIMP TROFEA SPORTOWE LIGA OLDBOJÓW

TABELA KOŃCOWA

GRUPA O MIEJSCA 1 - 4

1 Dywany Łuszczów            10   30   (10-0-0) 82:14

2 NEPTUN                           10   19   (6-1-3)   47:26

3 CB Oldboys Team             10   17   (5-2-3)   35:30

4 Progres Lublin                   10   16   (5-1-4)   49:31

GRUPA O MIEJSCA 5 -8

5 OLD Stars Lublin               10   15   (5-0-5)   52:43

6 Provend SZKiC Express    10     9   (3-0-7)   52:56

7 SAWA Oldboys                  10     7   (2-1-7)   24:62

8 Huragan Pniówno              10     4   (1-1-8)   21:95

Klasyfikacja o Puchar „FAIR PLAY”: 1 miejsce - Provend SZKiC Express (11 punktów karnych)

Klasyfikacja „FIGHTER TEAM”: 1 miejsce - Dywany Łuszczów (167 punktów)

Konkurs „PAN KIEROWNIK”: 1 miejsce – Sebastian Witkowski (Dywany Łuszczów)

Klasyfikacja „SUPER STRZELEC”: 1 miejsce - Kamil Cieśla (Dywany Łuszczów) - średnia 3,38 gola na mecz

Najlepszy bramkarz: Mariusz Major (Dywany Łuszczów)

Najlepszy piłkarz: Jacek Kochalski (Neptun)

Najlepszy strzelec: Kamil Cieśla (Dywany Łuszczów) - 27 goli

Najstarszy zawodnik ligi: Mirosław Ciesielka (Neptun)

Podczas uroczystości zakończenia sezonu 2023/2024 okolicznościowe grawertony z okazji Jubileuszu 25-lecia Powiatowej Amatorskiej Ligi Futsalu w Świdniku, w imieniu Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego wręczył Michał Piotrowicz - radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, a otrzymali je: Ireneusz Dyl, Katarzyna Pękała, Romuald Parczyński, Jacek Kosierb i Kamil Kowalski.

Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej w Lublinie, po pozytywnej opinii Komisji do spraw Odznaczeń, przyznał: Ireneuszowi Dylowi - Jubileuszową Srebrną Odznakę Honorową 100-lecia LZPN i Jackowi Kosierbowi - Jubileuszowy Srebrny Medal 100-lecia LZPN „Za Zasługi dla Piłkarskiej Lubelszczyzny”. Odznaczenia wręczyli: Prezes LZPN - Zbigniew Bartnik oraz Przewodniczący Komisji ds. Odznaczeń - Jerzy Dumbal.

Statuetki z podziękowaniem od Starostwa Powiatowego w Świdniku za pomoc w organizacji rozgrywek futsalowych w sezonie 2023/2024 wręczyli: Starosta Świdnicki - Łukasz Reszka i Wicestarosta Świdnicki - Łukasz Czemerys. Podczas uroczystości otrzymali je: Adam Kontnik, Ireneusz Dyl, Leszek Śmiałkowski i Katarzyna Pękała.

* * *

Główne uroczystości jubileuszowe 25-lecia świdnickiej halówki będą miały miejsce w sobotę 2 marca br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 w Świdniku. Organizatorzy ze Stowarzyszenia Manufaktura Futbolu przygotowali bogaty program jubileuszowego eventu sportowo-kulturalnego pod nazwą „25 lat minęło jak jeden dzień”. Impreza odbędzie się w ramach Świdnickiego Budżetu Obywatelskiego. Głównym punktem marcowego wydarzenia będzie Turniej Charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc dla 9-letniego Mikołaja Capały. Trwają jeszcze zapisy drużyn chętnych do udziału w sportowej rywalizacji. Turniej zostanie rozegrany w dwóch kategoriach, open oraz 35+. Drużyny można zgłaszać do dnia 16 lutego pod nr tel 601413856. Zbiórkę charytatywną do puszek w dniu eventu przeprowadzi Komitet Społeczny „Razem dla Mikołajka” przy wsparciu Stowarzyszenia Świdnicki Krąg Kultury. Współorganizatorem tych działań będzie Spółdzielczy Dom Kultury działający przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdniku.

Natomiast ogodzinie16.30 rozpocznie się pokazowy Charytatywny Miniturniej z udziałem: Reprezentacji Polski Disco, Reprezentacji Polskich Pisarzy, Reprezentacji Polski Bezdomnych oraz Reprezentacji Lubelszczyzny Ekstraklasa. W programie miniturnieju są przewidziane występy artystyczne, a także pokaz żonglerki w wykonaniu legendarnego Janusza Chomontka. Szczegółowy program eventu już wkrótce na www.manufakturafutbolu.futbolowo.pl